Adventní věnce 2023

Cílem této naší pravidelné akce je vytvořit milou sousedskou atmosféru mezi členy spolku a jejich blízkými před vánočními svátky, udržovat tradice a pomáhat starším lidem. Některé věnce jsou vytvořeny pro domovy členů, některé do společných prostor a některé jsou vázány pro opuštěné starší občany, které máme a známe ze sousedství. Tento malý dárek pro ně znamená mnohé (někdo na ně myslí). Někteří z nich nemají finanční prostředky na to, aby si takovou dekoraci koupili. V roce 2023 bylo vytvořeno 24 věnců. Věnce připravili členové spolku a místní občané všech generací včetně těch nejmladších, ti také společně navštívili staršího souseda a věnec mu osobně předali s dotazem, zdali nepotřebují nějakou další pomoc. Snahou je předat mladším účastníkům hodnoty, že se mají starat o místo kde žijí, o sousedy, kteří jsou sami a snažit se jim pomáhat i jindy než v adventní čas.